Vienoje vietoje bus kaupiama informacija apie gyventojų kredito ir gebėjimą mokėti

Vyriausybė antradienį patvirtino įstatymo projektą kredito, kuriame teigiama, kad 2014 m kredito biurų, kad teikti kredito keitimosi informacija tarp rinkos dalyvių veikia.

Kreditas bus pirkliai, kurie bus organizuoti kreditingumo vertinimą ir teiks rinkos dalyviams kredito informacijos, kuri padėtų įvertinti asmens gebėjimą prisiimti finansinius įsipareigojimus ar kreditą iki sutartinių įsipareigojimų sudarymo, teigia Ūkio ministerija (ŪM).

Kredito nebus išsaugoti atskirus registrus yra ne iš pradinio kreditoriaus prašymas rinks duomenis apie veiklos pažeidimus, taip pat informacijos apie kreditus iš kredito registro ir atitinkamų nacionalinių informacinių sistemų.

Kredito sukūrimas 2011 paskatino Lietuvos komercinių bankų asociacijos (LCA).
Asociacijos prezidentas Martinas BIČEVSKIS lapkričio 2011 pabrėžė, kad šalis turi daug informacijos apie žmonių gerovę, kuri yra nustatyta apie 20 skirtingų registrų informacijos apie įvairių paslaugų teikėjų, kaip antai telekomunikacijų operatorių, paslaugų skolas. LCA nuomonė visuomenei, paslaugų teikėjai, skolininkai būtų didelis privalumas, kai visa informacija yra numatyti vienodą kelią.

load...

Po Bičevska tariant, jis turės tiek įmoka spaudimą kokybę ir greitą žmonių atidžiau pagalvoti apie savo įsipareigojimus, kai jie sužino, kad informacija apie juos galima rasti vienoje vietoje.

Planuojama, kad kredito biurų turės teisę rinkti informaciją iš nebankinių skolintojų, komunalinių paslaugų (vandens, elektros ir dujų tiekimo paslaugas), elektroninių ryšių ir kitų komercinių operatorių, kurie teikia prekes ar paslaugas, dėl mokėjimų sumos, kaip ir kredito biurų bus tinkami informacija iš nacionalinių informacinių sistemų įvairovė.

Kreditas bus išduotas licencijas ir stebi, tai darys Valstybinė duomenų inspekcija. Tikimasi, kad kredito įstaiga kainuoja 53.293 latų, o tai yra būtina visuomenės tikrinimo veiklą.

Iki 2014 valstybės biudžetas apima pajamas ir 53.400 latų, kuris yra kilęs iš valstybės rinkliavos už licencijos išdavimo ir kreditavimo veiklos metinės valstybės rinkliavos už kredito monitoringo veiklą.

load...

Parašykite komentarą