V. Dombrovskis: Investicijų srautai trukdo teismų sistemą ir apgailėtinos statybos reglamentus

Investicijų įplaukos Latvijos užpakalinės teisminės sistemos kokybė ir nušiuręs pastatas sistema, šiandien Lietuvos darbdavių konfederacija visuotinio akcininkų susirinkimo diskusija apie „Vision ekonominio proveržio – svajonių ar realybė“, sakė ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis (V).

Ministras teismų sistemos pirmininko ir pagerinti statybų teisės veiksmingumą buvo priimtas vadinamas dvi svarbiausios problemos, kurias reikia spręsti per trumpą laiką, nes tai yra sritys, kurios trukdo investicijų pritraukimą.

„Daugėja verslininkų gauti informaciją apie teisingumo sistemos veiklą, kuri turi įtakos nagrinėjant bylas, nuspėjamumo ir galiojimo sprendimo eiga, didele dalimi taip pat bankroto darbo,“ sakė Ministras Pirmininkas.

Savo ruožtu, kaip antra labiausiai svarbus klausimas Dombrovskis paragino Statybos įstatymą, kuris jau trečius metus įstrigo parlamente. „Šio įstatymo valdžia buvo perkeltas 2009 metais, tačiau tik šiemet atėjo antrajam svarstymui.

load...

Tikimės, kad trečiąjį svarstymą nereikės laukti dar metus su puse, ir ši problema gali būti išspręsta greitai, „sakė V. Dombrovskis.

Savo ruožtu finansų ministras Andris Vilks (V) apibūdino teisingumo sistemą kaip lėtai, neveiksmingai ir nesuprantamas. „Mes galime įsivesti eurą ir pagerinti jūsų kredito reitingas, bet jei investuotojai bus rūpi tai, kas vyksta teisme, tai bus didžiausia kliūtis augimui“, ministras pabrėžė.

load...

Parašykite komentarą