Tvenkinių dervos išvalymo projektas sukelia problemų

Bendras projektas (iš dalies įgyvendintas iki projekto darbai atlikti) buvo apie 50 tūkstančių kubinių metrų rūgšties dervos. Šie skaičiai yra tiek apie taip įrodė pradiniai skaičiavimai gana netikslūs ir kad tai tapo viena iš pagrindinių projektas, pradėtas stabdžiais. Taip pat atsižvelgiama į tai, kad dalis aplinkai ir žmonių į pavojingų cheminio junginio jau apatinius sluoksnius dirvožemio ir požeminių vandenų. Bet kuriuo atveju, pirmieji nesutarimai tarp projektų vykdytojų ir klientų atėjo, kai paaiškėjo, kad esami tvenkiniai cheminė sudėtis pasirodė esąs daug kitoks nei buvo tikėtasi.

Atliktas tyrimas įrodo, kad būvo netiksli

Jau dervos išsekimas ir tvarkymo darbai jau pradiniame etape statybininkai nustatė, kad darbai nevyksta į priekį taip greitai, kaip tikėtasi. Rasti šių problemų priežastis, statybininkai iš bakra.lt/ nustatė, kad senkančių deguto sudėtis yra kitoks, nei buvo pristatytas analizių. Taigi degutas sugadinta įranga, todėl buvo išdėstytas nauja redakcija technologiją. Ši problema gali būti atsisakyta, jei, prieš pradedant darbą, net per konkursas, pareiškėjai turėtų patys galėjome pasiimti degutas mėginius, bet tuo metu jis nebuvo leidžiama užduoti būti vadovaujamasi (dažnas) dokumentus ministerijai, kuri buvo parengta remiantis ministerijos ekspertų praeityje pagrindu imtis tvenkinys turinį analizės rezultatai.

Nė vienas iš dalyvaujančių šalių negalėjo paaiškinti, kodėl anksčiau analizę vienas, bet po kurio laiko deguto sudėtis pasikeitė dramatiškai. Nebuvo versijos, kad maišyti dumblo sluoksnius, pakeisti jo savybes, ar tiesiog po analizuoja tvenkinio ir tačiau taip pat ką nors kita. Bet problema buvo, rezoliucija paragino tikrą laiką ir papildomų finansinių investicijų projekto brangesnis. Ten buvo daug įvairių rūšių ginčus, kodėl projektas laikinai sustabdytas, tačiau 2016 balandžio vyriausybė priėmė sprendimą apie naujos pirkimų papildomų 16,5 mln, kad būtų galima tęsti projektą. Ir 2016 gegužės pasirašė pataisas darbo sutarties reorganizavimo, kol sutarties suma buvo padidinta iki 42mln EUR, atsižvelgiant į tirtų rūgšties dervos netipinių savybių ir susijusių valymo procesą, organizacinių ir techninių sprendimų kaita.

load...

Tada ten buvo vyriausybės kritikams, kurie apkaltino verslo interesų lobistų kontora atvirumo „TI“, net pasuko CPCB, valstybininkai, bet maždaug po metų tyrimo, tarnyba padarė išvadą, kad nusikalstamos veikos būtų galima paskatinti iškelti baudžiamąją bylą daug, nebuvo atskleista. Be to, per bandymą negamino informacijos, kuri rodytų, kad projektas įvyko projekto metu finansavimo grobstymas ar panaudojimas kitiems tikslams, nei jie buvo suteikti.

load...

Parašykite komentarą