Transportas Alpių kurortuose

Pirmasis įrodymas žmonėms rasti Maltos salose maždaug 5000 metų prieš Kristų. Maždaug 3200 metų prieš Kristų. Maltoje pradėjo statyti monolitinis mūrinis šventovė. Tai unikalus pavyzdys pastato, kad žmonės Malta įspūdingas statinys sukurtas dar 500-1000 metų, kol ji buvo pastatyta garsaus Gizos piramidės Egipte. Deja, šių senovės žmonės įrodymų pertraukos savo egzistavimą 2000 metų prieš Kristų.

Maždaug 800 BC. Atvyko į Maltą finikiečiai, kartaginiečiai ir tada ten išbuvo 600 metų. Aplink 218.gadu pr. Malta tapo Romos imperija. Mūsų eroje 60.g. Apaštalas Paulius patyrė laivo sudužimas ne Maltoje (nors jis yra iššūkis šiandienos mokslininkams) ir šis incidentas laikomas krikščionybės ištakas Maltoje. Arabai iš Šiaurės Afrikos atvyko apie 870.g. citrusinių vaisių ir medvilnės importo.

Po 220 metų Šiaurės užkariautojų Sicilijos iš arabai buvo priversti iš Maltos, areštavimo galios 400 metų Ispanijos imperatorius perleido Šv Jono iš Jeruzalės riterių ordino salą mainais už nuoma – dvi Falcons metus. Per artimiausius 250 metų kryžiuočiai sugebėjo išgelbėti Europą nuo turkų, bet galia ir šlovė anga, buvo korupcija, ir daugelis pasuko į piratavimą.

Napoleonas atvyko 1798 metais saloje ir nuėmė apie skurdus ordino valdžią, tačiau netrukus Britų išvarė prancūzai. 1814 Malta tapo britų kolonija, Britų paversti jį kariuomenės bazę. Malta tapo nepriklausoma tik 1964 m. Nuo 2008, Malta prisijungė prie ES.

load...
load...

Parašykite komentarą