Tailando gamta.

Tailandas yra atogrąžų drėgnųjų miškų zona. Apie 65% teritorijos užima džiunglėse. Tajų augalija paplitusi atogrąžų (musonas) miškų, gyvena tikmedžio, raudonmedžio, bambuskoks ir kitų medžių. Drėgniausias srityse, daugiausia kalnuose, ant Korat plynaukštėje pakraštyje ir pakrančių dalių šiaurės didėjančią drėgną visžalių miškų. Šie miškai daugiausia auga – digliceridų rūšių medžių, gumos medžio, pandano ir palmės įvairių rūšių.

Pajūrio juosta pietuose yra platus mangrovių. Korat plynaukštė užima karšto savanos ir krūmynai, medžių ir krūmų. Nugriebto kalnų šlaituose, 700 -1700 m aukščio auga pušų ąžuolynų, viršutinė dalis kalnų – visžalių krūmų. Džiunglių auga daug vertingų miškai, medžių daug. Girininkijose yra kilęs iš šių medžių, iš aliejų įvairovė, balzamas laku. Kai kurie miškų vaisiai (mangustans, Durian, bananai) yra valgoma.

Puikus ekonominė svarba palmės – kokoso ir palmių sagova. Šiaurės apskritis augančių tiko šlaitas. Jis pasiekia 40 m ir skersmuo aukštis – 2 m. Tiko yra vertinga žaliava, nes jis yra atsparus oro ir lengvai tvarkomi. Natūralių aliejų esančius medienos, todėl atsparus vandeniui ir suteikia medienos atsispirti didelį aplinkos skirtingą, net žalingas, poveikį. Mediena yra netaikomos tam tikram laiko tarpui, todėl jis yra žinomas kaip kietmedžio karalius, naudojamą šeimos baldai, jachtų detalių ir denio, amžina grindys.

Gyvūnijos pasaulyje Beveik visi Tailando priklauso Indo-Malaysian zoogeografine plotą. Miškuose ir bambuko giraites platų gyvų gyvūnų: raganosiai, drambliai, tapirs, tigrai, leopardai, laukinės katės, voverės. Visų pirma, čia yra beždžionių daug. Atsiranda ne tik makakų, bet ir žmogaus primatai – alpimas. Savana antilopė rasta, briedžių, buivolų ir laukinių jaučių-Gauri ir bantengi. Visoje šalyje, tiek miškuose ir laukuose yra gyvatė daug, įskaitant keletą nuodingas, pavyzdžiui, didžiulis karaliaus kobra.

load...

Įvairūs paukšciai: fazanai, povai, papūgos, raganosis paukščių, garniai ir kranai Siamo. Upės – Krokodilai, rasti daugelio rūšių žuvų (dažniausiai karpomis).

load...

Parašykite komentarą