Stambulas tai kontrastų miestas

Stambulas yra dviejų žemynai, atskirta Bosforo sąsiauriu. Tai kontrastų miestas, kuris atitiktų tiek senovės Rytų tradicijas ir šiuolaikinį Europos stilių. Romos imperatorius Konstantinas Didysis 330m. 11 Gegužę jis buvo paskelbtas sostinėje ir pavadino jį Konstantinopolis. Miestas buvo Bizantijos politinis ir kultūrinis centras. Yra klestėjo menas – architektūra, dailė ir skulptūrveidošana.

Per imperatorius Justiana VIm.uzcela daug krikščioniškų bažnyčių, rūmų bei Sofijos soboras (Hagia Sofia) katedra laikais. Tai Bizantijos meno šedevras. Kadangi katedra yra iš žemės drebėjimų epicentras ir miestas patyrė gaisrų ir riaušių skaičių, pakartotinai sugriauta ir atstatyta.

Per Bizantijos Hagia Sophia katedra suvaidino svarbų vaidmenį, čia karūnuotas imperatorius ir švęsti įvairias pergales. turkai užkariavo Konstantinopolį 1453m. 29 Gali ir pervadino ją Stambulas (Istanbul). užkariauja Konstantinopolį Sultan xxx II įsakė katedrą į mečetę, pridedant minaretų vaizdu į Mekos pusę. Sofijos soboras katedra Bažnyčia 916 metų ir 481 metų – mečetė.

Ataturk tvarka 1934m. Tai paversta muziejumi, prarado religines funkcijas ir nuo tada yra atvira lankytojams. Netoli Sofijos soboras katedra pietinėje į Topkapi pilies kompleksas. Ši didinga kompleksas sudėtį įtrauktas į kambarį, paviljonų, bokštų, sodai, tvorų ir bibliotekose. Rūmai gyveno sultonų 4 000 tarnus, vieną iš 400 kambarių haremą.

load...

Šiandien rūmuose saugomas porceliano, ginklų surinkimą ir reliktų pranašo Magomet. žydras mečetė yra svarbiausias paminklas Osmanų imperija. Tai buvo didelis pastatų kompleksas, kuris buvo vadinamas „Sultan Ahmet Mosque.“ Dabar jis vadinamas šviesiai mėlyna mečetė. Kompleksas sudarytas iš mečetės, kad madrassa, fontanai, parduotuvių, pirčių, namų, sandėlių ir kitų pastatų. Tik Mekoje mečetė ir turi 6 minaretus. Mečetės pavadintas, nes šviesos mėlyna interjerą.

Aspendosa yra geriausiai išsilaikiusių amfiteatras Aspendosa, įsikūręs 49 km į rytus nuo Antalijos, iki šių dienų geriausiai išsilaikiusių senovinių amfiteatro. Amfiteatras II. a. pastatyta per Marcus Aurelius laikais. Tai net sienos akustinę puikūs pasaulinės klasės dainininkų atlikti čia. Amfiteatras 15 000 žiūrovų, yra 39 eilučių, ir kiekvienas turi 96 m ilgio. Pasak legendos, pastatė teatro architektas, kuris svajojo žmona gauti Aspendosas Carinė dukra Semiramis. Matydamas, kiek teatro išgarsino miestą, automobiliai leidžiama dukra vesti jį. 333m. miestą užkariavo Aleksandras Makedonijos, nes atsisakė mokėti mokesčius Makedonijos karaliumi. 190 g. romėnai užėmė miestą nustatyti savo likimą.

Šonai Netoliese yra senovės uostas su Apolono ir romėnų pirtis, šventyklos dabar įsikūręs archeologijos muziejus su vienu iš įspūdingiausių kolekcijų archeologinių reikalus Turkijoje.

load...

Parašykite komentarą