„Speedy paskolos“ bus minimalus amžius – 20 metų

Ne bankų kreditavimas Lietuvos Asociacijos nariai sutarė, kad, pradedant kitą pirmadienį, nebebus teikti paskolas 18 ir 19 metų amžiaus. Šis apribojimas galioja iki to laiko, kol valstybė bus sukurti vieningą kredito registrą, taip pat suteikti galimybę išnagrinėti pajamų lygį portalo „Delfi“ pranešė asociacija.

Asociacija nurodo, kad 18 ir 19-metų skolininkų dalis yra nedidelė – tik 5% visų, o iš gerai kūrėjų grąžinimo. „Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad kai kurie precedentai gali turėti neigiamą poveikį visuomenės, kaip visumos, ir tai yra socialiai pažeidžiama grupė, asociacijos nariai nusprendė dėl paskolos limito nustatymo iki valstybės įsteigė kredito registrą, leidžianti ne bankų kreditoriai teisėtai išnagrinėti jaunų žmonių gebėjimą mokėti“, sakė Lietuvos nebankinės kreditavimas asociacija Baiba Froman.

Siekiant nustatyti tuos skolintojus, kurie sutiko vykdyti atsakingą verslo praktiką, įskaitant paskolas atnaujinti į 18 ir 19 metų amžiaus, asociacija sukūrė pripažinimo ženklas „atsakingas už skolintojui.“ Ji leis kiekvienam vartotojui įsitikinti, kad konkreti įmonė prisijungė asociacija sukūrė standartus geros praktikos, kuri reikalauja skolininkų pateikti papildomą apsaugą ir numatomus bendradarbiavimo taisykles.

„Asociacijos nariai priima sprendimą aiškiai matyti, kad nebankinės finansininkai jau pradėjo savarankišką pramonės reguliavimą, per trumpą laiką juda nuo žodžių prie konkretaus darbo įgyvendinti papildomas apsaugos priemones skolininkui. Tačiau pramonė vis dar yra svarbi visuomenės parama sutvarkyti šiuos veiksmus savo kompetencijos klausimais. Vienas iš jų yra kredito registro mokumo bandymų įstaiga, o kita kryptis kovoti su neteisėta kreditoriams griežtesnių sankcijų, „sakė asociacijos Baiba Froman.

load...

LNKA vienija 12 ne banko kreditavimas, atstovaujanti įmonėms su daugiau nei 80% bendros rinkos dalies. Asociacijos misija yra sukurti patikimą, socialiai atsakingą ir ilgalaikius bendradarbiavimo operacinius skolinimo praktiką, kuri teigiamai vartotojų ir valstybės reguliavimo, gerbiant nebankinių finansinių sprendimų teikiamas galimybes kiekvienam žmogui ir bendruomenei ir užtikrinti laisvą vystymąsi.

Kaip pranešama, parlamentinis Teisės reikalų komitetas antradienį vienbalsiai išreiškė koncepcinį paramą civilinėse pakeitimais, kuri numato, kad tam tikrais apribojimais, civilinės teisės, sandoriai, įskaitant leidžiama vadinamųjų greito kredito kortelių emitentai reikalauja neproporcingai daug kompensavimo bausmės.

load...

Parašykite komentarą