Rinkos dalyviai galėtų įvertinti realią pradžia euro refinansavimo normos mažinimo

Blogėjančią padėtį euro zonoje, kurią rinkos dalyviai kaip nekilnojamojo pradžioje įvertinti euro refinansavimo norma Euribor mažinimo, atsižvelgiant į naujausius makroekonominius pokyčius Lietuvos banko ataskaitoje.

Viršija Europos centrinio banko (ECB) dar euras refinansavimo norma (0,75%), euro zonos infliacijos rodiklis išliko artimas ECB infliacijos tikslinio lygio veiklos ir ekonominių duomenų, rodančių, kad euro zonos šalys, kurios sudaro ekonomikos augimo atsigavimo pagrindas.

Nuo 2012, 2013 m gruodį ir vasario mėnesiais rinkos dalyviai tampa mažiau paplitęs požiūris, kad ECB galėtų sumažinti būsimą euro refinansavimo normą. Be to, rinkos dalyviai nustebins Eurozona kreditų galimybę grąžinti dalis lėšų, kurios buvo paskolintos 2011.decembrī ir kovas 2012 atliktų ilgesnės trukmės refinansavimo operacijas trejų metų termino pabaigos. Šių metų kovo ECB euro zonos bankai iš 235.800.000.000 € (165.060.000.000), arba 23,1% šių operacijų, finansinių lėšų iš viso buvo grąžinta.

Atsižvelgiant į tai, euro palūkanų normos sumažėjo, ir rinkos lūkesčiai, susiję su pagreitinto grąžinti paskolas ECB) EURIBOR į gruodis 2012 pradėjo augti.

load...

Tačiau vasario viduryje, ir euro zonos finansų rinkose veikiantiems už silpnesnių nei tikėtasi rinkos dalyvių padėtis vėl pradėjo atrodyti realus euro refinansavimo norma sumažinimo galimybės. Jis veikia nuosmukis vėl EURIBOR ir nerizikingos pinigų rinkos palūkanų normos per ataskaitinį laikotarpį buvo panašios dinamikos. Taigi, tarp nerizikinga ir neužtikrintos euro pinigų rinkos palūkanų normos nuo 2012 m gruodžio vidurio ir vasaris 2013 skirtumas išliko stabilus, o ne rodo, kad euro zonos tarpbankinėje rinkoje įtampą.

Kita vertus, euras nukrito JAV dolerio atžvilgiu padidėjo nuo 2012 iki gruodžio vidurio iki vasario vidurio 2013, kai rinkos dalyviai su didesniu optimizmu pradėjo žvelgti į euro zonos ekonomikos perspektyvos ir nori įsigyti turtą, didėjantį eurų.

Nuo vasario vidurio 2013 euro nuvertėjo, o tai rodo rinkos susirūpinimą pokyčius euro zonos ir turto portfelis sumažėjo turto dalį. Turto, išreikšto eurais tampa mažiau paklausa, sumažėjo paklausa eurų ir paklausos kitomis valiutomis padidėjo.

load...

Parašykite komentarą