„Reuters“ Nuo Kipras bėga užsienio indėlininkams gali būti pasirinktas šalis

Kipras gelbėti privalo apsvarstyti indėlio gali sukelti užsienio indėlininkams bankų Kipre nutekėjimą, o ne renkasi Lietuvos banko, parašė agentūra „Reuters“ finansų žurnalistas.

Kipras pastaraisiais metais tapo jūroje finansų centras, kuris yra mėgstamas turtingų Rusijos piliečių. Tačiau pernai, ekonominių problemų Kipro gilinimas, Kipras nerezidentai indėliai bankuose iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių sumažėjo nuo € 13000000000 (9,1 mlrd litų) rugpjūtį 2.011-11000000000 eurų ($ 7700000000) rugpjūčio 2012.

Tikimasi, kad Kipras, tarptautinės pagalbos apeliacinį skundą, taip pat pareiga atsižvelgti į užstatą sustiprins nerezidentui indėlininkai nutekėjimo stiprinti užsienio indėlių nutekėjimą Manoma, kad už Latvijoje, rašo „Reuters“ „žurnalistas.

Anksčiau keli ekspertai pažymėjo, kad Lietuvos bankas renkasi turtingi indėlininkams buvusios Sovietų Sąjungos.

load...

Indėlininkai antplūdžio Lietuvos bankų dėl ekonominių problemų Kipro, todėl turtingi indėlininkai buvusios Sovietų Sąjungos siekti į alternatyvą jūroje, kur laikyti savo pinigus, verslo naujienų tarnyba „Bloomberg“ rašo „.

Pinigų srautai Kipro bankai iš ne ES šalių mažėja, o pirmąjį pusmetį 2012 Latvijos išaugo apie $ 1200000000 (670.800.000).

Rusijos kapitalo nutekėjimas vyksta, šalį dėl protestų prieš prezidento Vladimiro Putino auga.

Kaip rodo Rusijos centrinio banko duomenimis, nuo 2007 iki 2012 metų viduryje iš Rusijos sostinėje liko 350 milijardų dolerių (195.600.000.000 dolerių) atitinkamai.

„Latvija yra naudingas geografinė padėtis šalia buvusių sovietinių rinkas, tokias kaip Rusija ir Ukraina, ir tai, kad šalies kalba rusų,“ interviu „Bloomberg“ sakė Ženevoje įsikūrusi kapitalo valdymo įmonė „Maximus Capital SA“ įkūrėjas ir pirmininkas Jevgenijus Zolotarev.

O nerezidentai užstatai gali finansuoti paskolas, jie kelia grėsmę banko stabilumą, nes stebint ir vertinant kliento nėra pakankamai griežtos, Kosta sakė.

Nerezidentų indėlių yra trumpalaikiai įsipareigojimai ir pratekėjimas atsigavimas taip pat gali kelti pavojų Lietuvos bankas 25 kolektyvinį stabilumą, atsižvelgiant į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ataskaitoje.

load...

„Nerezidentų indėlių gali būti vertinama dviem būdais. Didinimas sumą nerezidentų indėlių gali kelti pavojų finansų sistemos ir gali sukelti galimą nutekėjimą tarptautinių atsargų, nebent trumpalaikiai įsipareigojimai nėra suderinta lygiaverčiais užsienio likvidaus turto,“ TVF pasakė ataskaitoje.

Nuo 2008 rugpjūčio, kai „Parex“ bankas susidūrė su sunkumais, per vienerius metus nuo Lietuvos tekėjo beveik 30% nerezidentų indėlių ar € 1800000000 Lt (1,27 milijardo dolerių), verčia Latviją siekti tarptautinės paramos stabilizuoti finansų sistemą.

load...

Parašykite komentarą