PUC siūlo oik ir vyriausybės veiksmus , siekiant sumažinti elektros energijos kainas

PUC siūlo oik ir vyriausybės veiksmus, siekiant sumažinti elektros energijos kainas
Komunalinių paslaugų komisija (PUC), darbo ir elektros kainos apribojimas bei privalomų viešųjų pirkimų dalys (oik) mažinimo darbo grupė pateikė kelis pasiūlymus vyriausybei leisti aktyvus elgesys šių komponentų sumažinti portalas „Delfi“ pranešė Puc.

PUC mano, kad mažinant oik sumažinti visuomenės paramą ir remti įvairių tipų elektros generatoriai, ne tik pertvarkyti mokėjimo sistemos. „Tam, kad būtų pasiektas sumažinimo oik valdymą nuspręsti dėl didelių pokyčių dabartinių paramos mechanizmus, ir taip pademonstruoti ne tik politinę valią, bet ir realias galimybes“, sako PUC pirmininkas Taryba Andris Aniņš.

Reguliuotojui pasiūlymai taikomi tiek visų gamintojų tipus ir pasikeitus mokesčių politikos tikimybę.

PUC siūlo padeda gamintojams peržiūrėti kainodaros formulę, ir sukurti du Dodajnik – kaina kintama dalis, kuri priklauso nuo kintamų išlaidų ir nuolatinių dalyse, kurios priklauso nuo elektrinių ir tipo elektros kainą.

load...

Be to, reguliatorius skatina atšaukti gamtinių dujų kainų atrakcija, jis gali būti išlaikytas tik elektrinių, naudojančių gamtines dujas ir padidinti gamybos ir paramos veiksmingumą neapsiribos investicijomis atsigavimo laikotarpis – kainos apsigyveno dalių priedų veiksnių pasirinktų kad optimaliai pajėgumų panaudojimas, investicijos būtų išieškomos laiku pagrįstą grąžos normą.

Siūloma numatyti sumažinimą, jei elektrinės projektas gavo arba gaus investicijų parama kitas paramos programas, pvz ES lėšų.

Kitas pasiūlymu siekiama apibrėžti svarbu termofikacijos įrenginiai, kurių instaliuota elektros galia daugiau nei keturių megavatų keičiant tiek energijos ir galios dedamosios formulę mažinti siekiant kuo labiau sumažinti pagalbos sumą, gautą. Tai gali būti pasiekta per galios komponentų alternatyvių etalonų gamybai – efektyvus kondensacinis dujų kombinuoto ciklo jėgainė fiksuotas išlaidas, nustatant komponentų, priklausomai nuo instaliuoto galingumo dydį – didesnis pajėgumų, mažiau galios dedamosios taip pat galios komponentus nustatant sukurti mechanizmą įmontuoti skatinti energijos formulę savininkai parduoda elektros rinką susigrąžinti ne tik įvairi, bet pastoviąsias sąnaudas, ir taip išvengti, kad švinas į palankias rinkos sąlygas, fiksuota kaina man buvo susigrąžinti didesnę nei reikia.

Reguliatorius taip pat prisideda prie pokyčių mokesčių politiką, akcizų už gamtines dujas be didesniu mastu, kaip reikalaujama pagal ES Direktyvos, ir taip sumažinti tiek mokesčio tarifą ir mokesčio bazę.

„Pasiūlymo esmė yra nauja redakcija, kad pagalbos formules vyriausybę taip, kad materialus oik mažinimą ir tuo pačiu metu būti subalansuotos galios ir vartotojų interesus savininkas – nepalankių rinkos sąlygų gamyba, savininkas galės susigrąžinti bent dalį pastoviųjų sąnaudų dalį, bet palankiomis sąlygomis žymiai sumažinti elektrą naštą Vartotojų, sako Aniņš. Todėl mes tikimės, kad rengiant ataskaitą, kurioje bus nukreipti į vyriausybę bus atsižvelgta į mūsų pasiūlymus. “

Reguliatorius parengė Ūkio ministerija (ŪM) dėmesį į tai, kad didžiausias kogeneracinės jėgainės nuosavybės teise priklauso valstybei, taigi ir galia ženkliai įtakoja paliekant šalies politiką grąžos kapitalo ir dividendų išlaidas. Keičia savo politiką, mažėja galimybė padaryti žymiai sumažinti oik.

Kas yra reguliatorius turėjimas rodo, kad ataskaitos projekte PUC pasiūlymai įgijo dalinį atspindys likusios neaiškios neįpareigojantį forma, arba išvis be tolesnio veiksmų plano. PUC dabar panaši į paslaugų vartotojų ir įmonių laukia aiškios tolesnių EM mažinant oik.

load...

PUC video prezentacija: Kas yra oik
Kaip pranešama, per praėjusius metus elektros energijos pirkimo oik įsigalios nuo 2013 balandžio 1 d. Suma bus oik LVL 0,0189 už kWh (JAV $ / kWh) arba 1,89 santimų / kWh – oik nuo elektros, pagamintos iš kogeneracijos gamintojų yra 0,0133 JAV dolerių / kWh arba 1,33 santimų / kWh, bet oik iš gamintojų gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių yra 0,0056 JAV dolerių / kWh arba 0,56 santimų / kWh.

Be nuolat didėja nacionalines priemones pirktos elektros energijos kiekį, didinti oik. Per ketverius metus – nuo 2009. 2012 metų – iš viso oik išaugo nuo 0,79 centai / kWh iki 1,23 euro centai / kWh. Per pastaruosius trejus metus, pokyčiai buvo palyginti nedideli – nuo Bal 2010 oik buvo 1,15 santimų / kWh, 2011 balandis – 1,17 santimų / kWh, o nuo 2012 Balandis – 1,23 santimų / kWh.

Latvijos oik parama atsinaujinančių išteklių ir veiksmingi kogeneracijos elektros energijos, kaip ir likusioje Europoje, buvo pristatytas 2008 metais. Atsižvelgiant į didėjančią energijos suvartojimas Latvijos, oik remti šalies energetinį saugumą, nes be termofikacinių elektrinių Latvijos, Lietuvos paramos, kaip, pateko į elektros energijos priklausomybės nuo importo. Be to, teikiant elektros energijos, šilumos ir elektros energijos tiekimą, kuris negali teikti bet kuris kitas palaiko galios.

Oik pristato su visuomenės prekiautojui praėjusių metų išlaidas, tarp supirkimo tarifus ir vidutinė rinkos kaina už elektros energijos tiekimą susijusių vartotojų skirtumą. Pagal Elektros energijos rinkos įstatymo privalomojo pirkimo išlaidoms šiose stotyse atlyginta visa Lietuvos elektros galutiniams vartotojams, bet sąnaudų paskirstymo metodika nustatoma pagal Komunalinių paslaugų komisija (PUC), kuri UAB „Latvenergo“ suteikė reikalingus skaičiavimus dėl privalomo pirkimo perkamų elektros kiekių ir išlaidų 2012th metus.

Oik keičia kasmet iki PUC patvirtintas. Teisę parduoti elektrą pagal privalomo pirkimų apdovanotas Ūkio ministerijai. Sąlygos elektros energijos gamybos ir kainų nustatymo susitarimus, kuriuos reglamentuoja Ministrų kabineto, jie nustatė, kad elektros energijos pirkimo kainą. Tai yra diferencijuojama pagal išteklių ir galios tipą.

load...

Parašykite komentarą