Prezidentė: valstybės dalyvavimą „Metalurgs“ gelbėjimo gali sukelti naują konsolidavimo

Valstybė Andris Berzins nepalaiko vyriausybės dalyvavimą finansinių sunkumų pramonės įmonės „Metalurgs“ gelbėjimo, manyti, kad privatus verslas šalyje negali būti finansuojami. Ši nuomonė buvo išreikšta ketvirtadienį, prezidentas LNT programų „900 sekundžių“.

Valstybės intervencija „metalurgs“ gelbėjimo gali sukelti ateityje konsolidavimo, o ne nacionalinės plėtros, prezidentas buvo susirūpinęs.

„Valstybė, su šiuo atveju valstybės, manau, visi mokesčių mokėtojai investavo taip per daug, palyginti su investicija, savininkas,“ sakė Smith. Pavyzdžiui, prezidentas sakė Italijos bankas sudaręs paskolos sutartį, kurioje valstybė „garantuoja absoliučiai viską.“ „Geriausiu atveju, jis yra nepagrįstas elgesys buvo“ sutartiniai įsipareigojimai LNT Smitas komentavo, nurodydama, kad šiuo atveju valstybė liko vieninteliu atsakovui.

Prezidentas mano, kad įmonės išgelbėjimo jos savininko rankose. Paklaustas, ar, net jei bendrovės bankrotą, žmonės neteks darbo, prezidentas sakė: „Valstybė neturėtų rizikuoti Amžinai mes negalime visi būti finansuojamos privataus verslo.“.

load...

Šis veiksmas taip pat nepalaiko sąjungą Smith teigė.
„Potencialus pavojus yra toks didelis, kad galėtų būti ateityje konsolidavimas, o ne Lietuvos vystymosi“, dalyvavus šalies rizika „metalurgs“ gelbėjimo pakomentavo Smith.

Kaip pranešama, „metalurgs“ (LM) grynųjų pinigų deficitas šiemet gali siekti iki 96,1 milijonų eurų, ir susitarti su pagrindiniais kreditoriais, Flagman pramonė galėtų netrukus gali ateiti į bankroto slenksčio. Įmonės verslo planas yra pagrįstas tam tikroje valstybės paskolų garantijos „UniCredit“ yra neįvykdoma, šalies nemokumas balandžio turės mokėti mokėjimų 8 mln, pasak portalo „Delfi“ ties dėl finansinės padėties LM ataskaitos žinioje. Garantijos sąlygas turi būti stebima pagal Finansų ministerijos, kuri dabar tvirtina, kad jis paragino praėjusių metų pabaigoje restruktūrizuoti „UniCredit“ paskolą. Tačiau auditorių ataskaita, jokių tolesnių veiksmų FM pusėje neminima.

LM vadovybė tikisi šiemet 25,6 mln trūkumą, bet auditoriaus manymu, šios projekcijos yra pernelyg optimistinės ir nekilnojamojo pinigų stygius gali eiti 96,1 milijono. Tiesa, auditoriai pažymi, kad ši suma gali būti sumažinta kainų ir gamybos apimties augimo ir su kreditoriais susitarimą. Bet sausį LM valcavimo pardavimo kaina buvo 3% mažesnis nei tikėjosi bendrovės biudžetą vasarį – mažiau kaip 5%. Pernai bendrovė suprato savo produktus tikrųjų mažesnės nei patiriamos sąnaudos, sakoma pranešime.

Finansų ministerija pastebėti žiniasklaida pabrėžia, kad nei FM, nei Ūkio ministerija garantijos buvo „metalurgs“ nebuvo planuojama. „Įstatymo projektas dėl valstybės biudžeto 2009. metus, kuri buvo pateikta Europos Parlamentui, teikti valstybės garantijas tik tyrimas ir įgyvendinimas studentų paskolų. Priešingai, parlamentarai A.Kalvītis, V.Agešins, A.Barča Andris Bērziņš, P.Hanka, J.Lagzdiņš , U.Grava į antrąjį svarstymą pasiūlymo pratęsti sąskaitą, tai yra pasiekti klijavimui UAB „metalurgs“ įsipareigojimas „, sakė ministerija.

Tačiau portalas „Delfi“ ir LETA archyvas rodo, kad 2008 m lapkričio 8 vyriausybė palaikė „Metalurgs“ prašymą dėl valstybės garantijos 112 mln trumpalaikę paskolą kolekciją. Nei be opozicijos ministerija. Kaip pranešama, „NASDAQ OMX Riga“ valdyba pirmadienį nusprendė nedelsiant sustabdyti prekybą kaip „Metalurgs“ akcijų kainų atskleidimo atskleidžiamos informacijos.

Vasario mėnesį, finansų ministras Andris Vilks (V) pasiekė susitarimą su LM valdymo bendrovės nuodugniai bendradarbiavimo audito ir kontroliuoti įmonės tolesnių veiksmų susitarimą. Vertinant situaciją, Vyriausybė nusprendė padidinti bendrovės audito imsis išsamią finansinę analizę.

Finansų ministras gruodžio 30, 2009, valstybės vardu išdavė įsipareigojimų LM 85.600.000 € (59.700.000 latų) garantiją, užtikrinančią, kad pretenzijos, kurios gali kilti nuo paskolos susitarimą, sudarytą LM ir „UniCredit SpA“. Šiemet 25-oji Sausis Patvirtinti, bet dar neįvykdyti valstybės garantuojama paskola sudarė 73.600.000 € (51.700.000).

Kaip pranešama, LM pirmininkas Valerijus Terentjevs anksčiau Seimas ekonomikos, žemės ūkio, aplinkos ir regioninės politikos komiteto posėdyje pabrėžė, kad tikimasi, kyla elektros energijos kainos nuo privalomų viešųjų pirkimų komponentų (oik) bendrovė yra išlikimo klausimas, todėl nusprendė Lietuvos energetikos bendrovės „Latvenergo“ nebegali sumokėti mokėjimai oik .

„Vykdomoji valdyba, mes nusprendėme sustabdyti grąžinti dalį oik. Sprendimą ji negraži, bet mes neturime kito pasirinkimo, kaip ilgai, kaip ši problema nėra sprendimas“, sakė Terentjevs ir nurodė, kad toks staigus verslo oik privesti prie bankroto.

Bendrovė taip pat paskelbė pareiškimą, kad Vyriausybė laukia greitą ir teisingą veiksmą, kuris leistų išlaikyti renovacija ženkliai padidino įmonės konkurencingumą.

Praėjusiais metais pardavimai sudarė apie 300 mln LM.

load...

Parašykite komentarą