Nuo „Metalurgs“ kreditoriai reikalauja 100 mln minimumą, atsižvelgiant į LTV

Nemokus, buvęs metalurgijos iniciatyvą „metalurgs“ (LM) kreditoriai žinomi 86 mln pretenzijos, kurių 79.000.000 pagrindinė skolos suma, šeštadienį Lietuvos televizijos laidoje „Panorama“, sakė bendrovės direktorius Haraldas Velmers administratorius.

Iš viso 106 pretenzijos pateikimo, tačiau sprendimai priimami atsižvelgiant į 31 kreditoriams pripažinimo, tačiau keletas paprašyta ištaisyti trūkumus.

Kaip ATV sakė Velmers, kreditoriai pripažįsta 86 mln, iš kurių 79 milijonus EUR paskolai. Ši suma yra darbuotojo pretenzijų bendrovei.

Manoma, kad bendra suma skolos gali siekti 130 milijonų, tačiau tiksli suma dar nėra žinoma.

load...

Kaip pranešama, Liepoja teismas lapkričio 12 nusprendė uždaryti bendrovei finansinių sunkumų LM žalos atlyginimo procesas (TAP) ir pradėti įmonės bankroto, dėl buvusio administratoriaus Velmers paskyrimo administratoriumi.

Tai reiškia, kad „metalurgs“ visiškas perkėlimas bankroto administratoriaus Velmers priežiūrą, bus atsakingas už šešis mėnesius parengti parduoti verslą.

Finansinių sunkumų, LM jau sustabdė gamybą pavasarį. Iždo liepą iš valstybės biudžeto mokamos LM vietoj viso augalo Italijos skola bankui „UniCredit“ – € 67.465.056, arba 47.414.711 latų. Prieš tai, balandžio Italijos banko Iždo atliktas gamyklos valstybės garantuotos paskolos dalies įmoka 6.128.456 € (4.307.103 LVL).

Antrą savaitę lapkričio LM bankroto administratorius sakė, kad per ateinančius kelis mėnesius bus atleista apie 1500 darbuotojams LM.

load...

Parašykite komentarą