„Nordea“: Sausis Netikėtos defliacijos drabužių ir avalynės kainos

Priešingai nei mūsų lūkesčius, sausio bendras vartotojų kainų indeksas parodė nuosmukį, palyginti su gruodžio mėn, o metinių sąlygomis, infliacija sumažėjo iki 0,6%. Tai buvo daugiausia dėl drabužių ir avalynės sumažėjo 7,3%.

Atsižvelgiant į tai, drabužių ir avalynės dalis vartojimo išlaidos (5,8%), mažėjimas buvo sumažintas vidutinį lygį, vartotojų kaina 0,42 procentiniais punktais. Tuo pačiu metu maisto produktų kainos ir toliau didės, tačiau dauguma kitų pagrindinių išlaidomis kainų pokyčiai buvo stebimi.

Vasarį Latvijos vartotojų kainos gali pakilti 0,3-0,5%, įskaitant degalų kainų kilimo, kaip rezultatas, o metinių sąlygomis infliacija gali pasiekti 0,8-1,0%. Kadangi didelė bazė praėjusį pavasarį, per ateinančius keletą mėnesių, metinių požiūriu, infliacija negali viršyti 1%. Be to, 2013 Latvijos infliacijos iš viso gali netekti 2% ženklo. “

Centralinis statistikos biuras rodo, kad vidutinio lygio vartotojų kainų Sau 2013, lyginant 2012 sausio mėnesį padidėjo 0,6%. Prekių kainos padidėjo 0,7%, o paslaugų – 0,1%. Per pastaruosius 12 mėnesių vartotojų kainos, palyginti su ankstesniais 12 mėnesių, o tai yra 2,0% daugiau.

load...

Be Sau 2013, palyginti su gruodis 2012, vartotojų kainos sumažėjo 0,2%. Vidutinis kainų lygis prekių kainos sumažėjo 0,2%, o paslaugos – liko tas pats.

load...

Parašykite komentarą