LCCI prašys prezidentą neskelbti baudą „lubas“

Lietuvos prekybos ir pramonės (LCCI) kviečia prezidentą Andris Bērziņš ne Skelbiu, kad pagal Seimo priimtas ketvirtadienį Civilinis kodeksas, kuris numato 10% nuo bet kokių sutartinių netesybų lubų pakeitimus. LCCI ši nuostata, iš pradžių norėjo politikams tik „greitas paskolas“ turi būti laikomas kliūtimi visoms verslo rūšims.

LCCI mano, kad Parlamento pakeitimai, „verslas daro absoliučiai aiškų signalą – atnaujintas“ riebalų metų „tradiciją“ – neieklausīties verslininkai kaip svarbią viešąją nuomonę, o ne apsvarstyti neapgalvotas sprendimas iškelti Lietuvos ekonomiką nuoseklumą.

LCCI jau atkreipė dėmesį į tai, kad nustatant visų pirkliai pasirašytos sutartys netenka „lubų“ 10%, parlamentarai ignoruoti individualių poreikių pramonės, pasirinko paprasčiausią kelią – ir toliau būti atimta teisė rangovą, kad kiekvienas galėtų susitarti dėl bausmės dydžio.

„Įmonės, kurios prekiauja su santykių paprasta problema – verslo sąlygų kaimyninėse galiojančių įstatymų ir reglamentų, ypač sektoriuose, pavyzdžiui, statybos, transporto ir prekybos, kur bausmė yra būtina priemonė siekiant užtikrinti įsipareigojimų laikymąsi formavimo“, aiškina Jono galvą LCCI Endziņš papildymo kad su šio žingsnio Lietuva tarptautinėse verslo reitingą susilpninti vėl, nes jos veikimas yra svarbus ir išsiųsti tarptautinėje verslo aplinkoje kriterijų.

load...

Lietuvos rodiklis Pasaulio banko „Doing Business“ indeksą sutarties vykdymui iš 16 vietų 2012 metų šiais metais jau nukrito 8 punktais iki 24 vietų.

„Nariai ne klausytis proto balso norėjo, kreiptis į Prezidentą vadina pakeitimų Civilinės ne skelbti, sako Endziņš.

Kaip pranešė ketvirtadienį Seimas po intensyvių diskusijų buvo nuspręsta, kad kitais metais pirmasis Sausis sankcija, didžiausia suma negali viršyti 10% pagrindinės sumos arba pagrindinės sumos įsipareigojimus.

Norėdami gauti baudos „lubų“ diskusijų politikai pradėjo pažaboti „Greito kredito @ darbdavius, kurie dažnai taikomi neproporcingai didelę dalį daugelio skolininkų sukelia didelį sunkumų. Iš pradžių buvo ketinama apsiriboti iki „greitai paskolos“ ribų, tačiau vėliau nusprendė pavesti šie apribojimai taikomi visoms paskolų sutartis ir kitus įsipareigojimus, kurie apima bausmes.

LCCI anksčiau sakė, kad apribojimo bausmė gali pabloginti jau „klibojošo sutartinius pareigas.

load...

Parašykite komentarą