Kaip auginti ir rūpintis levanda: straipsnis tiems, kurie nori pakeisti savo kiemą

Turinys :

 1. veislių levandų
 2. Sodinimo sėklos levandų sodinukų
 3. priežiūra Levanda
 4. Į viršų padažu trąšų ir levandų
 5. Dauginti levandų: sluoksniavimasis, auginiai arba skaidymas
 6. Ką sodinti šalia levandų?
 7. Levandų kraštovaizdžio dizainas
 8. Levandų sode: iš įkvepiančių nuotraukų atranka

Šis augalas yra kažkaip stebuklingai paverčia bet kokį teritoriją: perduoti savo svetainę, o ne sukant, tai bus neįmanoma. Ir priežastis yra ne tik grožio alyvinė krūmai, kuris pažodžiui nešti Prancūzijos Provanso atmosferą, bet ir hipnotizuojantis aromatas, garso iš tolo. Jei esate tikri, kad norite mėgautis dienos grožį, atėjo laikas susidurti su realybe: kaip pasodinti levandų, kaip sunku prižiūrėti jį, kokiomis ligomis ji yra taikoma, kaip kaprizingas? Viskas išsamiai.

Veislių levandų

load...

Iškart pabrėžti: Levanda yra gana apmokestinti populiariausių kad nebus jums daug problemų. Tačiau jos savybės žinomos šimtus metų: jis yra visiškai ramus, pašalina galvos skausmą, yra plačiai naudojamas kosmetikoje, parfumerijoje, medicinoje ir net kulinarijos. Jei jums reikia atsikratyti kurmių šalyje, tiesiog laikyti namuose keletą džiovintų šakelių šio augalo.

Šiuo metu yra daugiau nei dvidešimt penkių rūšių levandų, bet auga sode tikrai tik šių veislių:

 • Tikroji levanda (anglų kalba). Krūmai šios veislės auga skersmens ne daugiau kaip vieną metrą. Siauras, vidutinio dydžio, pilka-žalia lapai. Žydi birželio-liepos mėn. Apželdinimas ir priežiūra siauras salotinės levandų paprastas dalykas: tai nepretenzingas, nebijo žemos temperatūros.

 • Lavandula latifolia (prancūzų). Nuo kitų veislių skiriasi gana platų spalvų žiedynai ir ne visada patogią ir labai tortų skonį.

 • Levandų hibridas (olandų). Didžiausia įvairovė: krūmai gali siekti iki 2 metrų. Žydi vasaros viduryje – liepos mėnesį. Bijo šalnų ir yra pramonė vaizdas.

 • Lavandula dentata. Patys šilumos mylintis įvairovė. Pageidautina augti ne gatvėje ir patalpose. Įvairūs minkštas sidabriškai lapai ir didelės gėlės.

Sodinimo sėklos levandų sodinukų

load...

Propaguoti levandų leidžiama keliais būdais: dalijant krūmą, skiedros, sėklas, sluoksniavimasis. Levandų sėklos išlaikyti savo daigumą keletą metų, tačiau ji turi tinkamai juos laikyti.


Patarimas!
Prieš sodinimą reikia perdirbti sėklos (procesas žinomas kaip stratifikacijos). Tuo plius keturių laipsnių sėklų temperatūrą išlaikyti ne mažiau kaip du mėnesius. Jie gali tiesiog „paslėpti“ ir drėgno smėlio ir įdėti indą į šaldytuvą.

Sėti sėklas galite pajusti iš karto po atviru žemės. Tačiau verta prisiminti, kai kurių reikalavimų. Taisyklė numeris vienas svarbiausias dalykas: geriausias laikas sodinti levandų atvirame lauke – spalio – rugsėjo pabaigoje.

Apželdinimas levandų atliekamas atviro grunto ne mažiau nei keturis milimetrų gylio. Šiuo atveju, tai yra pageidautina žemės šiek tiek antspaudą. Jei tai sausas, dirva yra geriausias ne gausiai laistyti. Žiemą, sritis, kurioje augalas pasodintas, labiausiai išmesti sniego.

Sodinimo levandų spyruoklę atvirame žemės taip pat yra priimtinas. Norėdami tai padaryti, bent kovo pradžioje, apdoroti sėklas būdu mes aprašyta aukščiau (paslėpti juos į drėgną smėlį ir siųsti jį į du mėnesius šaldytuve). Sėti sėklas bus gegužę.


Patarimas!
Pasodinti Ši gėlė saulėtomis ir sausomis srityse. Levandų nemėgsta Pakrovimas į vandenį.

Priežiūra Levanda

Laistymo levandų krūmai reikia tik jei žemė išdžius. Pernelyg didelis oro drėgnumas, šis augalas nemėgsta, ir jo šalutinis poveikis gali būti, kad šaknys pradeda pūti. Taip pat nerekomenduojama šio augalo perdžiūti.

Pavasarį ir rudenį krūmai reikia spud. Ir jei šukuosena bus reguliarus ir teisingas, tada augalas gyvens ilgiau. Pirmas mažas derlius levandų galima padaryti po žydėjimo. Bet gerokai labiau sutrumpinti augalų poreikį kritimas pastarosiomis savaitėmis: palikti kol keturių ar penkių žaliųjų naujų ūglių.

Jei levandų bus žiemoja dirvoje, kur temperatūra nukrenta iki minus dvidešimt penki laipsniai, būtina užtikrinti, kad, kaip prieglaudą krūmų. Nieko sudėtinga: tik apdaila krūmus priešais žiemą ir padengti juos su šakų eglės, pušies ar bet kurioje kitoje spygliuočių.


Dėmesio!
Neuždenkite levandų lapų: augalas gali pūti.

Į viršų padažu trąšų ir levandų

Pavasarį, ekspertai pataria maitinti levandų azoto trąšas. „Receptas“ yra paprasta: praskiedžiama vieną šaukšto karbamido (arba du šaukštus „Natrio Humate“) iki dešimties litrų vandens. Ant vieno įvorė trunka apie nuo penkių iki šešių litrų.

Pasibaigus žydėjimo levandų pradžioje taip pat pageidautina maitinti: šį kartą, naudokite „Agricola-Fantasy“ tirpalu (du šaukštus per dešimt litrų vandens). Dėl vieno krūmo reikės nuo trijų iki keturių litrų. „Agricola“ gali pakeisti „Ross Universal“ – su organinių trąšų tirpalu. Ištirpinti du šaukštus per dešimt litrų vandens.

Ir paskutinė galimybė: du šaukštus nitrophosphate gali būti sumaišyti su skystu Deviņvīru jėga (pusę litro) ir praskiedus dešimt litrų vandens. Tai užtruks apie dešimt litrų tirpalo ant krūmo.

Dauginti levandų: sluoksniavimasis, auginiai arba skaidymas

 • Reprodukcija levandų padalinys. Tai įmanoma, jei jūsų vila plotas jau krūmus šio augalo. Vasarą, levandų suteikia jaunų ūglių daug, kad ji gali praversti. Sumažinti augalų ir okuchte kad stiebai tarp turimos erdvės prisipildė dirvožemyje. Rugsėjo krūmo galima suskirstyti.

 • Dauginimas auginiais levanda. Šis metodas yra tai, ką mes vadiname tinkamiausia. Be to, ji yra paprasta: metinės sumedėjusių ūglių turėtų būti suskirstyti į auginiai ne daugiau kaip dešimt centimetrų. Po to, jie turi būti įtvirtintas ir paruošta!

 • Reprodukcija sluoksniavimasis levandų. Šis metodas yra paprasčiausias ir todėl jis turėtų atkreipti dėmesį į naujokas sodininkas. Pavasarį, du arba trys pabėgti švelniai sulenkti ir nustatyta į griovelį, gylis iš kurių bus nuo trijų iki penkių centimetrų. Pabarstykite dirvožemį ir ūgliai gana gausiai pilti. Po metų, daigai bus visiškai nepriklausoma, ir jie gali būti nusėda.

Ką sodinti šalia levandų?

Jei suformuoti lova, atminkite, kad jis turėtų patikti ne tik akis, bet ir uoslė. Levandų stovėti šalia jo yra ne kas „kaimynas“, bet šalia jos krūmai gali būti saugiai pasodinti Katžolė ir šalavijas, sodo hortenzija ir kraujažolės, ir Liatris ir žolės.

Levandų kraštovaizdžio dizainas

Pagrindinis pliusas levandų landšafto dizainas – tai intensyvios, labai įvairių spalvų ir atspalvių: tai gali būti tiek ryškiai alyvinė ir šviesiai rožinė. Siūlome keletą galimybių, kaip galite papuošti savo sode šiuos krūmus:

 • 01 Lengviausias ir labiausiai akivaizdžiai sėkminga variantas – sodinti levandų takais ir šaligatviais. Dėl šios svetainės dizainą, bus vizualiai padalintas į zonas.
 • 02 Be to, tai galima pasodinti vadinamąjį pakopinis būdą. Tačiau tai gali būti padaryta tik ant visiškai lygaus paviršiaus.
 • 03 labai originalus Jūsų sodo sklypas atrodys jei nustosite trečią variantą: A levandų „kilimo“ formavimo klausimą. Tokiu atveju, jums tereikia nuspręsti, kas turėtų būti levandų aukštis ir nuolat kirpti krūmų toje pačioje plokštumoje. Žinoma, dėl tokių gėlių kilimas nebus sustabdyti minkštas, tačiau visose savo grožiu augalų parodys savo nuostabų spalvą.

Galiausiai Pastaba: neauga levandų sodininkai, kurie yra naudojami populiarus tipo rožių sodinukai. Tai kūrybingas mūsų platumose, gėlių, kad yra ne tik elegantiškas gardus, bet taip pat daro sodas tikrai ypatinga ir išsiskiria iš kitų.

Levandų sode: iš įkvepiančių nuotraukų atrankaKaip teisingai augalų levandos – Video:

Ar žinote ką nors įdomaus apie tai, kaip rūpintis levandų? Jei taip, pasidalinti su mūsų skaitytojais į pagal šio straipsnio komentarus!

Jei jus domina dekoratyvinių medžių ir krūmų , pažvelgti į mūsų kataloge rasite šimtus šiuolaikinių prekių su nuotraukomis ir aprašymus iš patikimų pardavėjų.

Be to, jums gali būti įdomu:

http://truerentauto.lt

Roses: dauginamoji auginiai

Sodas aviečių sodinimo ir priežiūros

load...