Kaip apsaugoti pomidorus nuo Phytophthora? Gydome pomidorus šiltnamyje ir atvirame lauke

Nuotrauka: ties žemėlapiai ir „“ prašymą

Turinys :

 1. Kuris prisideda prie pabaigoje amaras plėtros?
 2. Ar galiu naudoti pomidorų su Phytophthora sėklas?
 3. Sąlygos Phytophthora plėtros
 4. Kaip kovoti su pavėluotais amaras?
 5. Procesas žemės po Phytophthora?
 6. Prevencija pabaigoje amaras ant pomidorų šiltnamyje
 7. Metodai kovojant su Phytophthora pomidorai šiltnamyje
 8. Liaudies gynimo pabaigoje amaras pomidorams
 9. Vėlyvas amaras ant pomidorų atvirame lauke: kaip elgtis?
 10. Galiu valgyti užsikrėtę Phytophthora pomidorus?

Dažniausiai, Phytophthora turi įtakos pomidorai, todėl kiekvienas sodininkas turi būti įrengta praktinių patarimų apie tai, kaip apsaugoti savo pomidorus liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje. Bet net jei profilaktika nebuvo pareikštas rezultatus ir pomidorai dar užsikrėtę, mes jums parodysime, kaip išsaugoti sergantį avilį. Naudojimas bus kaip modernių vaistų ir vis dar aktualūs tradiciniais metodais.

load...

Kuris prisideda prie pabaigoje amaras plėtros?

Vėlyvas amaras – dažna grybelinė liga. Dauginami šios ligos greitai ir lengvai. Žiemos grybų sporos „miega“ dirvoje, ypač bulvių, kurioje jie patiria šaltuoju laikotarpiu. Ir pavasarį sodinimo ginčai miega.

Kaip minėta, pirmasis kenčia nuo šios ligos bulvės, ir tik tada grybelis sporos gauti pomidorus. Phytophthora prasideda su tuo, kad lapai atrodo rudos tamsių dėmių, kurios palaipsniui perduoti vaisių ir stiebai pomidorų. Norėdami nustatyti, kad liga ištiko krūmas gali ankstyvoje stadijoje, kai ištiko tik apatinių lapų. Atkreipkite dėmesį, kad dėmės gali būti labai skirtingi, tiek savo dydžiu ir forma. Kaip taisyklė, pirmasis nerimą naujienos yra baltos žydi išvaizda.

Kaip vaisiai, jie yra užsikrėtę koteliu. Įdomiausia yra tai, kad pirmieji pomidorai gali ne klausimas, kas yra užsikrėtę, ir jie buvo padengti rudos dėmės tik saugojimo metu. Vėlyvą amaras turėtų būti labai rimtai, nes jis tiesiog nužudyti visą pasėlių liga gali būti tik porą dienų.

Ar galiu naudoti pomidorų su Phytophthora sėklas?

Čia atsakymas yra kategoriškas: ne. Grybelinių sporų, lengvai prižiūrima ir sausas sėklas. Tačiau yra alternatyvos: sėklos gali būti įkaitęs apie dvi valandas esant ne mažiau kaip keturiasdešimt penki laipsnių temperatūroje. Šiuo atveju, sėklos yra sveiki.

Sąlygos Phytophthora plėtros

 • vėlai amaras pomidorai atrodo rugpjūtį, kartais ne liepos pabaigoje. Paprastai tai atsitinka, po to, kai šlapia ir miglotoje patekėjimo ir šaltų naktų. Palankiausia oras į šios ligos vystymuisi yra didelė drėgmė ir temperatūra žemiau plius penkiolika laipsnių.
 • Kitas Phytophthora priežastis – tankus sodinimo. Tokiu atveju, jums reikia rūpintis gera ventiliacija krūmų ir reguliariai pjovimo išjungti bet koks perteklius lapus.
 • prisidėti prie Phytophthora dažnai laistyti atsiradimą. Nenuostabu, atvirame lauke liga gali atsirasti po lietaus sezonas vyks.
 • dar viena priežastis, rūpintis pomidorų lovos yra žemas oro temperatūra. Iš tiesų, saulėtų ir sausų dienų prieštaringai tiesiog mirti.

Kaip kovoti su pavėluotais amaras?

Pomidorai, kaip sausa ir saulėta, bet ne drėgnoje ir vėsioje oras. Mes rekomenduojame, kad nuolat tikrinti lapų apačia: jei matote menkiausio patamsėjimas, nedelsiant jį pašalinti. Jei lapai pagelsti ir išdžiūti, jiems taip pat reikia švelniai nutraukti.

Rūpinkitės gera ventiliacija už krūmų kūrimą. Iš viršaus jie gali padengti plėvele taip, kad kraštai yra kabinami, be pradėjimo dirvą. Nuo pomidorai yra apsaugotas nuo ryto rasos, bet jis bus eteryje. Taip pat niekada sadite pomidorus šalia bulvių. Kaip mes minėta, vėlai amaras dažniausiai plinta nuo jo.

Procesas žemės po Phytophthora?

Jei jus domina tai yra prevencija, tai geriausia laistyti dirvožemio Trichoderma arba fitosporin. Jei liga buvo masyvi, kiekvienam pacientui krūmas turėtų būti sudeginta, o žemė yra girdomi iš fungicidais.

Prevencija pabaigoje amaras ant pomidorų šiltnamyje

Šiltnamio pomidorai paprastai visiškai saugus nuo šios ligos. Svarbiausia yra tai, kad jie būtų apsaugoti nuo drėgnu ir šaltu oru, kuris gali trukti ilgą laiką gatvėje. Ypač dėl to, kad į šiltnamio efektą sukeliančių klimato gali būti sėkmingai kontroliuojamas.


Metodai prevencijos pabaigoje amaras pomidorams šiltnamiuose:

 • Reguliariai kirpti perteklių lapus ir įvaikių.
 • Ne sustorėja nusileidimą.
 • Tie pomidorų krūmus.
 • Mulčiuoti dirvožemį.
 • Ne sadite pomidorus šalia bulvių.

Jei jūs nežinote, ką apdoroti pomidorai šiltnamyje išlaikyti pomidorus nuo vėlyvo amaras, nedvejodami naudoti fitosporin. Jiems reikia purkšti krūmus birželio pabaigoje. Įsiminti tvarkyti žemės paruošimas pomidorų.

Metodai kovojant su Phytophthora pomidorai šiltnamyje

Visų pirma, reikia nepamiršti, kad naudoti vario gaminiai yra nepageidautina, nes šiltnamio turėti derlių, kad nuolat atnaujinami. Šiuo atveju, tai geriausia naudoti tradicinius metodus kovoje su Phytophthora pomidorams (iš kurių mes aprašome žemiau).

Pomidorai gali būti apipurkšti paprasto vandens su jodo. Proporcijos yra taip: ant vieno kibiro vandens jums reikia imtis dešimt mililitrų paprastai penkių procentų jodo. Prieš šis produktas yra naudojamas, pašalinti krūmus visų pacientų ir Pożółkły lapai. Purškimo turi ne tik krūmai, bet ir vaisių. Pakartokite procedūrą tris dienas.

Liaudies gynimo pabaigoje amaras pomidorams

 • česnakų infuzijos. Parengti česnako tinktūrą, jums reikia imtis du šimtus gramų česnako ar svogūno, ir primygtinai reikalauja, naktį į vandens kibirą. Tada kruopščiai nusausinkite ir pabarstykite vaisių ir ligotus krūmas. Pakartokite purškimas reikia kas 10-14 dienų.
 • išrūgų arba tirpalas. Karvės pieno, turi būti atskiesti paprasto vandens: šimtui gramų litre. Gautas mišinys yra purkšti pomidorai. Pieno gali būti pakeistas su jogurtu. Tas faktas, kad vėlai amaras negali būti sukurtas bendradarbiaujant su pieno rūgšties bakterijų. Be to, sprendimas gali būti saugiai įlašinti kelis lašus jodo penkių procentų. Pakartokite kas keturiolika dienų. Pomidorus purkšti, kaip įmanoma ir serumo. (Praskiestas su vandeniu santykiu vienas su vienu). Veiksmingumas panašus kaip, kai naudojant pieno vandenį.
 • trutovichnye purškimo. Priemonės tampa gana efektyvus, galite naudoti jį ramioje ir tylioje oras kas dešimt dienų. Už vieną litrą vandens, turime šimtą gramų grybų. Džiovinti grybai nulukštenti peilį ar faršą. Tada užpildykite jį su verdančiu vandeniu, palaukite, kol mišinys atvės, ir filtruojamas.
 • fiziologinio tirpalo. Kitas veiksmingas būdas siekiant apsaugoti žmones nuo Phytophthora. Vienas puodelis paprasto druskos, praskiesto vandens kibirą. Toks sprendimas ne tik siekiant apsaugoti pomidorus nuo vėlyvo amaras, bet ir nuo daugelio kitų ligų. Ypač tiems, tinka purkšti po lietingą sezoną.
 • pelenų purškimas. Priimta tik tris kartus per sezoną. Jūs turite maišyti pelenų kibiras pusę ir dešimt litrų paprasto vandens. Viskas gerai sumaišoma ir reikalauti tris dienas, nepamirškite maišykite kartais. Kai mišinio nustatyti patys, pridėti trisdešimt gramų ar skysto muilo.

Patarimas! Visi pirmiau minėtų metodų yra ideali grybelinių ligų prevencijai. Jei vėlai amaras jau aiškiai matomas krūmus, o kursas chemikalai, kurie parduodami parduotuvėse sode.

Vėlyvas amaras ant pomidorų atvirame lauke: kaip elgtis?

Jei jūs nežinote, ką narkotikai naudoti prieš Phytophthora, nedvejodami pasirinkti tuos, kurie susideda iš vario. Pavyzdžiui: PolyChim, Hom ar oksihom. Jie veisiami laistytuvas kartą šaltu vandeniu (iš anksto perskaityti instrukcijas).

Tačiau perkant narkotikus nebūtinai sprendimas, nes jūs galite tai padaryti patys. Į vandens užbarstant kibire nuo vario sulfato maišelį ir išmesti muilo gabalas. Taip pat dirbti krūmų infuzijos tinkamo medžio pelenų.

Ir jei kas nors liaudies gynimo neišsaugojo pomidorus, yra tik vienas variantas – naudoti chemija. Dauguma darbuotojų priemonės šiuo atveju yra fungicidai. Tačiau verta turint omenyje, kad grybelių sporos gana gerai prisitaikyti prie visų narkotikų rūšių, todėl jie turėtų būti periodiškai keičiami, sudėtis skyrėsi. Naudokite įrankius labai atsargiai, ir tik tol, kol vaisiai pradeda nokti.

Galiu valgyti užsikrėtę Phytophthora pomidorus?

Jei liga užpuolė, kai pasodinti pomidorą, geras šiltas juos karštu vandeniu (vandens turi būti mažesnis nei šešiasdešimt laipsnių). Svarbu, kad jie tiesiog pašildytas, o ne virti, todėl geriausia įjungti termometru. Kai aušinimo vandens užpildymo išlaidos. Šis gydymas žudo sporas, ir jie yra gana tinkamas naudoti. Kalbant apie pacientų vaisių, tada jums yra mažai tikėtina, kad nori jas išbandyti: pomidorų baisi išvaizda. Bet dabar jūs esate ginkluotas, ir jūs žinote, kad pagrindinė garantija gero derliaus – prevencijos!

Geras derlius!

Ir žinote ką nors naudingo apie Phytophthora prevenciją? Jei taip, pasidalinti su mūsų skaitytojais į pagal šio straipsnio komentarus!


Jeigu Jus domina šiltnamiuose, pažvelgti į mūsų kataloge rasite šimtus šiuolaikinių prekių su nuotraukomis ir aprašymus iš patikimų pardavėjų.

Be to, jums gali būti domina:

Geriausi veislių pipirų Baltarusijai ir Rusijos

Charakteristikų veislių: viskas, ką jums reikia žinoti apie našiausių rūšių

Geriausių veislių juodųjų serbentų – Paslapčių paiešką

load...