Gauso: „airBaltic“ pernai finansiniai rezultatai yra geresni nei tikėtasi

Lietuvos nacionalinė aviakompanija „airBaltic“ 2012 finansiniai rezultatai yra geresni, nei tikėtasi, sakė „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gauss.

Jis pažymėjo, kad praėjusių metų finansinės veiklos duomenys bus nieko pasakyti, kol jis gavo audito rezultatus. „Audituoti rezultatai gali tikėtis kovo pabaigoje. Būtų neprotinga atskleisti mūsų dabartinį įvertinimą rezultatų, kaip visada laukiame rezultatų veikla“, sakė Gauss.

Tačiau jis patvirtino, kad aviakompanija praėjusių metų finansiniai rodikliai yra geresni nei įmonės biudžeto. „Tačiau mes pabrėžiame, kad 2012 rezultatai yra geresni nei numatyta biudžete – pernai aviakompanija buvo geresni, nei tikėtasi,“ sakė „airBaltic“ generalinis direktorius.

Tačiau, komentuodamas į keleivių skaičių pernai sumažėjo, Gauso pareiškė, kad buvo tikimasi, nes „airBaltic“ laivynas buvo sumažintas. „Keleivių sumažėjimas buvo tikėtasi, nes sumažinto laivyno – 2011 metais, mes turėjome 34 lėktuvus pernai buvo 26, o šiemet mes skristi iki 24 orlaivių Apskritai, tačiau pernai gabena daugiau nei tris milijonus keleivių ir patenkintas rezultatu.“ Sakė „airBaltic“ vadovas.

load...

Savo ruožtu, kas yra už šių metų finansinių rezultatų prognozės klausimas, Gauso sakė, kad dėl išsamesnės informacijos bus pateikta vasario viduryje. Pasak jo, pernai išreiškė, įskaitant tai, kad šiais metais „airBaltic“ dirbtų su 16 milijonų nuostolių, buvo įtrauktas į šių metų biudžetą.

Aukščiau „airBaltic“ valdymo informavo, kad „airBaltic“ 2012 metais, kaip visumos veiks su 220 milijonų pardavimų ir 33 milijonų nuostolių. 2012 metų pirmąjį pusmetį į „airBaltic“ patyrė 23 mln nuostolių.

Tačiau 2011 metais, „airBaltic“ grupės pajamos sumažėjo 1,2% ir sudarė 228.288.000, ir nuostoliai grupėje padidėjo beveik 2,4 karto ir sudarė 84.761.000. Māteskompānija „airBaltic“ 2011 buvo kietas 83.458.000 nuostolių.

Lietuvos valstybės kontroliuojama „airBaltic“ buvo įkurta 1995 metais ir šiuo metu aptarnauja daugiau nei 60 krypčių iš savo namų bazę Rygoje. „AirBaltic“ pernai atliktas 3089 milijonų keleivių, pagal BNS sąmata yra 7,8% mažiau keleivių nei 2011 metais.

load...

Parašykite komentarą