FM: Vartotojų kainų pokyčiai yra naudinga tapti euro zonos nare

Nuo 2012th pabaiga metais, vartotojų kainos išliko nepakitusios gruodį ir 2012th Bendri kainos pakilo 1,6%, o vartotojų kainų yra naudingas Lietuvos tapti euro zonos nare, rodo, kad Finansų ministerija (FM).

Į 2012th Svarbiausi kainų pokyčiai Sužeisti veiklos sąnaudos būsto priežiūros, daugiausia dėl kainos pakilo komunalinių paslaugų, energijos kainų, kad traukia pasaulio biržose. Dujų ir šildymo metus, kainos pakilo 12 procentų ir 14,6 procento. Dar neseniai viena iš populiariausių temų buvo kainų pokyčiai kuro, ypač tuo metu, kai variklis kuro kainos pakilo aukščiau lat sienos.

Kuro kainos, kurios mes matome kasdienius stočių pokyčius pasaulio biržose gana greitai reaguoti ir pagal kainų struktūros buvo labai nepastovi, tačiau pabaigoje vėl stabilizavosi ir, palyginti su praėjusių metų gruodžio, padidėjo tik 4,5%.

Savo ruožtu, susidarymo mechanizmas dujų ir šilumos kainų gerokai skiriasi – tiek kainų aukštumas ir nuosmukių atsirasti palaipsniui, tai reiškia, kad kainos mažėja, kad jau įvyko kuro, šilumos ir dujų tarifų dar paseks pirmąjį ketvirtį.

load...

Per metus, tapo pigesni rūbai ir batai – 2% Vidutiniškai namų kainos sumažėjo 1,2%, o telekomunikacijų paslaugų kainos sumažėjo 6,8%, tai rodo didėjančią konkurenciją šiose rinkos segmentuose.

Maisto kainos 2012th padidėjo 3,5% vidurkio, kur pagrindiniai kainų padidėjimas pastebėtas vaisių, daržovių ir bulvių ir kiaušinių, bet didžiausių kainų sumažinimo pieną ir gaiviųjų gėrimų.

Vartotojų kainos vidutiniškai 2012th palyginti su 2011th metai (Mastrichto kriterijai), padidėjo 2,3%, rodantys Finansų prognozėmis 2012th ministerija metus. Reikėtų pažymėti, kad nuo 2012th Rugsėjis Lietuvos infliacijos lygis nukrito žemiau Mastrichto pamatinę vertę, ir numatoma, kad vartotojų kainos toliau vykdyti su 2013th kriterijų metus. Jau 2013th Latvijos pavasarį bus vertinami pagal Mastrichto kriterijus, pastaruosius būtinų formalių žingsnių Lietuvai įstoti į euro zoną.

load...

Parašykite komentarą