10 privalo žinoti šalutinį streso poveikį ir nerimauti

Stresas yra neišvengiamas faktas gyvenimo, dauguma žmonių ir visi bus eiti per kai kuriuos streso patirčių savo gyvenime. Tai kai stresas tampa nuolatinis, nors, kad ji tikrai gali pradėti imtis savo rinkliava ant jūsų sveikatai. Kai kurie žmonės yra Natural Born worriers ir yra labiau linkusios į stresą nei kitiems. Dėl šių žmonių, kad žalingas poveikis, kad stresas turi ant savo kūno, ilgą laiką, gali būti labai sunkios. Dauguma žmonių žino, kad stresas gali sukelti aukštą kraujospūdį ir įdėti apkrauti širdį, bet streso ir nerimo poveikis yra kur kas daugiau plati, kad ne. Čia yra dešimt šių šalutinių poveikių, streso, kad jūs negalite žinoti apie.

1. Stresas gali per anksti amžiaus vaikų

Deja, net vaikai gali patirti stresą ir jis gali būti pareikštas apie per patyčias mokykloje, egzaminų spaudimą ir smurto namuose. Pagal žurnale „Molekulinė psichiatrija, vaikų, kurie patiria stresą ankstyvame amžiuje gali patirti priešlaikinį senėjimą savo ląsteles. Be 236 vaikų tyrimas Anglijoje, ji buvo atrasta, kad tiems, kurie matė smurtą, arba patyrę patyčias, visi parodė pirmalaikio senėjimo požymių.

2. Stresas gali pareikšti dėl depresijos

Dar vienas šalutinis poveikis streso yra tai, kad stresas gali pareikšti dėl depresijos. Daugybė tyrimų įrodė, kad ilgalaikio poveikio streso ir nerimo gali ilgainiui sukelti depresiją. Du dalykai dažnai yra susijusios, nes stresas gali sunaikinti neuronus smegenyse ir sustabdyti naujų smegenų ląstelių susidarymo.

load...

3. Jis gali sukelti plaukų slinkimas

Kitas vienas iš nepageidaujamų šalutinių poveikių streso, kad ji gali sukelti plaukų slinkimas. Kiekvienas praranda šiek tiek plaukus, kiekvieną dieną, bet kai žmonės yra pagal ekstremalių emocinio streso, plaukų slinkimas gali paspartinti tiek, kad žmogus gali prarasti iki trijų ketvirčių savo plaukus per gana trumpą laiką. Stresas, sukeltas plaukų slinkimas, kuris yra žinomas kaip telogenną tvaikas, nebūtinai įvyks iš karto, jis gali būti mėnesiai po įtemptos atveju, kad plaukų slinkimas išaiškėja. Laimei, šis plaukų slinkimo tipas paprastai nėra nuolatinis ir plaukai tikriausiai atauga vėl apie šešis mėnesius.

4. Stresas gali sukelti jums priaugti svorio

Kai esate streso, jūsų kūnas spaudai kortizolio, kuris lėtina jūsų medžiagų apykaitą ir gali sukelti svorio padidėjimas. Viename ilgalaikio paskelbtą tyrimą nutukimo žurnale, 5000 žmonių buvo stebimi per penkerių metų laikotarpį, ir buvo nustatyta, kad streso metu, žmonės priaugo svorio tiek, nes jų medžiagų apykaita buvo sumažintas ir dėl to jie pradėjo valgyti komfortą.

5. Jis gali slopinti imuninę sistemą

Dar vienas šalutinis poveikis streso yra tai, kad jis gali slopinti imuninę sistemą. Tyrimai parodė, kad stresas gali žaisti sumaištį imuninę sistemą ir palikti jums labiau linkę į daugelio tipų ligų. Tavo kūnas tampa mažiau pajėgios kovoti su ligomis, visą kelią nuo peršalimo, iki lėtinių ligų.

6. Stresas gali purtyti smegenis

Šalutinis poveikis, streso gali būti labai bauginanti. O grėsmingai, stresas gali iš tikrųjų sumažėti jūsų smegenys per daug. Tyrimai į streso poveikį nustatyta, kad žmonės, kurie gyvena su aukšto lygio streso turėti mažesnį prefrontalinės žievės. Tai yra smegenyse, kuri yra atsakinga už kontrolę emocijas ir žmones streso gali patirti sunkumų kontroliuoti visas savo emocijas plotas. Į smegenų dydžio sumažinimas yra labai laipsniškas nors, todėl dauguma žmonių neturi net pripažinti, kad kažkas keičiasi per juos.

7. Tai sumažina miegamajame departamento diską

Nors į aistros ir disko redukcija į miegamąjį gali pasirodyti ne big deal, palyginti su daugeliu šalutinis poveikis streso, kai kuriems žmonėms, ji priduria, kad savo emocinių problemų ir galite įdėti apkrauti savo santykius. Stresas ir nerimas gali sukelti bendrą interesų į miegamąjį departamento stokos, taip pat sukelia emocinę atsitraukimas nuo savo partnerio.

8. Jis gali sukelti odos ligas

Čia yra dar vienas bauginantis šalutinis poveikis streso: kai esate pabrėžė jūsų kūnas išskiria hormoną gliukokortikoidų, kuris gali apsunkinti esamas odos sąlygas ir pareikšti dėl kai kurių rimtesnių. Tai yra ne tik paprastų sąlygų, tokių kaip spuogai; stresas taip pat gali apsunkinti odos ligų, tokių kaip psoriazė, egzema ir rosacea simptomai.

9. Stresas gali padaryti jums pamiršęs

Daugelis šalutinių reiškinių streso, nerimo ir nerimo tik sukelti daugiau streso. Vienas iš dalykų, kad gali atsitikti taip, kad žmonės pagal streso linkę labiau pamiršęs. Ilgalaikis stresas gali paveikti smegenų gebėjimą išlaikyti informacijos ir streso jaučiančių gali patirti gana sunkus seansų užmaršumas, tiek perspektyvoje jų trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu atmintį.

load...

10. Stresas turi didelį poveikį širdies

Nerimą ir stresą turi didžiulį neigiamą poveikį širdies ir streso sveikatai sukelia beveik 30% padidėjo širdies priepuolio rizika. Stresas taip pat turi įtakos paciento tikimybę išgyventi širdies priepuolį. Tyrimo, kurį atliko Šv Luko Mid America Širdies instituto, buvo nustatyta, kad stresas susijęs širdies priepuolio aukos turėjo apie 40% didesnę riziką mirti per dvejus metus kenčia savo pirmą širdies priepuolis.

Ar žinote kitokį šalutinį poveikį streso?

Venkite streso, likti laimingi ir sveiki!

load...